Koło Łowieckie "SŁONKA"

w Starogardzie Gdańskim

">

XVII FESTIWAL KULTURY ŁOWIECKIEJ KNIEJA 2022

28 czerwca 2022

Tegoroczna edycja Festiwalu rozpocznie się w sobotę 9 lipca br. o 10:30 w Sierakowicach, gdzie w gościnnych progach drewnianego zabytkowego kościoła nastąpi oficjalne otwarcie oraz odbędzie się XVII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, a także konkurs sygnalistów o „Fanfarę Żurawia”. Zwieńczeniem części oficjalnej będzie msza hubertowska o godz. 16:00 w oprawie muzycznej, którą zapewni Klub Sygnalistów Myśliwskich Gminy Sierakowice.

Wśród zaplanowanych atrakcji jest m. inn. pokaz wabienia jeleni, pokaz psów ras myśliwskich oraz pokazy sokolnicze.  Myśliwi będą mogli zmierzyć się w VI Kaszubskim Konkursie Oceny Poroży Jeleni. Już od godziny 10:00 będzie trwał piknik edukacyjny gdzie nie tylko najmłodsi znajdą coś dla siebie. Uczestnicy imprezy będą mogli się posilić na stoiskach gastronomicznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

O godzinie 16:00 równolegle rozpocznie się część muzyczno-biesiadna w Ostrzycach, gdzie na scenie zagości muzyka myśliwska i rozrywkowa. Zapraszamy także na pokaz psów ras myśliwskich oraz na myśliwski poczęstunek.

Powrót
TOP